Wianki z szyszek

W tym roku po raz drugi spotkałyśmy się żeby zrobić ozdoby bożonarodzeniowe. W przedświątecznej bieganinie warto wygospodarować chwilę dla rękodzieła, bo to przecież forma terapii i relaksu, a w większym gronie fajna zabawa. Pewnie prawie tak dobra, jak onegdaj darcie pierza 🙂 .

Zrobiłyśmy głównie wianki z szyszek na podstawie z obręczy styropianowej. Zrobienie takiej dekoracji jest bardzo proste i nawet osoby bez specjalnych zdolności manualnych poradzą sobie doskonale.

108

pointing s  Potrzebne materiały:

  • obręcz styropianowa,
  • szyszki i inne ozdoby wg. uznania orzechy, laski cynamonu, anyż gwiazdkowy, bombki, koraliki, korki od wina itd.,
  • pistolet i klej do klejenia na gorąco,
  • rękawiczki typu „wampirki” do zabezpieczenia rąk przed kontaktem z gorącym klejem,
  • wstążka lub pasek materiału (opcjonalnie),
  • biała farba akrylowa w sprayu (opcjonalnie).

wianki001

Jeśli podstawą dekoracji ma być styropian, dobrze jest dostosować kolor obręczy do ostatecznej kolorystyki wianka. Tutaj miało to małe znaczenie, bo zamierzałam pomalować całość na biało. Gdyby ten wianek miał pozostać w naturalnych kolorach owinęłabym obręcz pasem ciemnego materiału lub wstążki, w ostateczności pomalowałabym na ciemny kolor farbami akrylowymi.

pointingUWAGA: Klej rozgrzewa się do bardzo wysokich temperatur i topi styropian. Pamiętaj o zabezpieczeniu rąk rękawiczkami.

Oponkę okręciłam wstążką jutową. Można ten etap pominąć, wianek również się uda, ale tak jest bezpieczniej i estetyczniej.

Następnie rozmieściłam większe obiekty (orzechy), w przypadku których zależało mi na konkretnym umiejscowieniu w kompozycji.wianki002

Kolejnym etapem było wypełnienie zewnętrznych i wewnętrznych brzegów wianka. Dzięki temu nie będzie przerw w tych miejscach.wianki003

Pozostałą przestrzeń wypełniłam szyszkami.wianki004

Ponieważ wianek miał zawisnąć na drzwiach z tyłu umieściłam metalową zawieszkę za pomocą wkrętu. Powinnam zrobić to wcześniej, przed naklejeniem szyszek i orzechów. Na tym etapie manipulowanie wiankiem było już trudniejsze.wianki0061

Całość pomalowałam białą farbą akrylową w sprayu.wianki0051

Następnie przykleiłam ozdoby, które zakryły luki w kompozycji i dodały jej koloru.2016-11-26-1

A oto kilka dzieł, które powstały podczas naszego spotkania:

a1

11-1

152016-11-29-1-poz12

14

a2

podpis3

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

2 Replies to “Wianki z szyszek”

  1. Ale śliczne i nastrojowe. Przyjemnie spędzać czas tak kreatywnie.

    1. Bardzo dziękujemy. To fakt, że bardzo miło spędziłyśmy – w zasadzie cały dzień – nawet nie zauważyłyśmy kiedy minął 🙂 Zapraszamy za rok na kolejne spotkanie!

Dodaj komentarz