Adwentowe zawieszki i świecznik

Zaczynam odliczać czas do Świąt Bożego Narodzenia. Zostały tylko cztery niedziele. „Kruca bomba, mało casu !” – ale damy radę, jak co roku 🙂 . Dlatego dzisiejsza propozycja będzie mega prosta – adwentowe świeczniki z butelek z kartonowymi zawieszkami.

pointing s  Potrzebne materiały:

 • butelki,
 • karton po np. herbacie, kaszy itp.
 • sznurek lub wstążka,
 • nożyczki,
 • wydruk cyfr (1,2,3,4) w lustrzanym odbiciu z drukarki laserowej,
 • zmywacz do paznokci z acetonem,
 • farby akrylowe i pędzelek,
 • farba w sprayu (opcjonalnie – do ewentualnego pomalowania butelek)
 • waciki.

Pierwszym etapem było pomalowanie wybranych butelek farbą w sprayu w kolorze miedzi. Uznałam, że tak będzie ciekawiej, bo flaszki same w sobie miałam mało dekoracyjne. Jeśli dysponujecie butelkami o ciekawym kształcie lub zdobieniu to można z tego etapu zrezygnować.

butelka

Do wykonania zawieszek wykorzystałam pudełko po ulubionej herbatce. Równie dobrze będą się nadawać pudełka po kaszach, ryżu itp. Z kartonu wycięłam prostokąt, następnie ścięłam dwa rogi. Dziurkaczem biurowym wykonałam dwa otwory.

2016-11-21-4

Wydrukowane cyfry i grafiki przeniosłam na karton metodą transferu na zmywacz do paznokci, który opisałam szczegółowo we wpisie „Co T-Raperzy znad Wisły mają wspólnego z transferem na zmywacz”.

pointing sMamy dla Was tablicę na Pinterest z takimi grafikami – zajrzyjcie

Kartkę przykładam do kartonu zadrukowaną stroną i dociskam mocno wacikiem nasączonym zmywaczem. Nie starałam się specjalnie, bo całość miała sprawiać wrażenie nadgryzionej zębem czasu. Efekt nadgryzienia pogłębiam dodając, szczególnie przy brzegach zawieszki, plamy z mocno rozcieńczonej brązowej i czarnej farby akrylowej.

Dodatkowo za pomocą szczoteczki do zębów (może też być twardy pędzel) pstrykając, nanoszę kropki tej samej farby co wcześniej.

2016-11-21-5

Zawieszki zamocowałam za pomocą sznurka, który możecie podmienić na wstążkę czy rzemyk.

2016-11-21-1

2016-11-21-3

Życzę Wam miłego odliczania 🙂

podpis3

PS: dla tych którzy wolą mniej minimalistyczne podejście:

pointing sdwa świetne kalendarze adwentowe na blogach: Haart i Polenka

pointing sodlotowe wianki adwentowe z Kwiaciarni Wiła Wianki

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

11 Replies to “Adwentowe zawieszki i świecznik”

 1. Podziwiam kreatywność. Zawieszki fantastyczne.

 2. Ten miedziany kolor bomba! Chyba czegoś takiego szukałam 😀

  1. Kolor faktycznie, fajny. Na początku trzeba bardzo uważać, bo łatwo zarysować. Inna sprawa, że nałożyłam bezpośrednio na szkło, bez podkładu 🙂

 3. Fajna sprawa!

 4. Przecudne są te butelki! Póki co mam niestety za mało życiowej przestrzeni by móc szaleć z ozdobami, ale mam nadzieję, że jeszcze będę mogła kiedyś ten pomysł wykorzystać. Super!

  1. Pięknie dziękuję. Miejsce już masz – w głowie – dobrze jest mieć wizję i marzenia, to ich spełnienie jest kwestią czasu. Pozdrowienia.

 5. Bardzo pomysłowe.

Dodaj komentarz