Dywagacje przy porannej kawie. cz. 3 Jak zaniedbać swój ogród.

160730 2 (2)

Tytuł jest oczywiście prowokacyjny. Jeśli oczekujecie instrukcji pielęgnacji ogrodu albo informacji na temat roślin, z góry chciałabym Was przeprosić, za rozczarowanie. 🙂
Inspiracją do napisania tego posta była organizowana przez grupę naszych przyjaciół i znajomych, coroczna eskapada rowerowa. A właściwie miejsce, w którym spędziliśmy  kilka fantastycznych dni.

P1060103

Tym razem byliśmy w Borach Tucholskich w miejscowości Swornegacie.  Nasi znajomi z wybrzeża znaleźli to rewelacyjne miejsce. Nie tylko komfortowe, ale również śliczne, nad pięknym jeziorem, z bardzo, ale to bardzo zadbanym terenem zielonym dookoła.

P1060042

Zazwyczaj miejsca do których trafiałam, szczególnie te nad morzem lub jeziorami, zorganizowane były w taki sposób, żeby wcisnąć jak najwięcej łóżek na jednostkę powierzchni. A tu wszystko w odpowiednich proporcjach i z myślą o gościach.

P1060040

I pokoje z optymalną przestrzenią do funkcjonowania i fantastycznie zagospodarowany teren wewnątrz obiektu. Miejsca do biesiadowania w dużej grupie, ławeczki do relaksowania się i podziwiania jeziora.

P1060105

Mnóstwo fantastycznych urokliwych krzewów, które wyglądem prowokowały do głaskania, bardzo zadbana trawa i ścieżki do spacerowania.

P1060203

Restauracja z bardzo smacznymi daniami i przemiłą obsługą. Biegałam jak oszalała z aparatem i fotografowałam, chociaż jak już wspominałam wcześniej, w innych postach, fotografowanie nie jest moją najmocniejszą stroną.  Dawno nie widziałam tak zadbanego miejsca. Nawet kosze na śmieci wymagały zarejestrowania na zdjęciu.

kosz na śmieci

Aż tu nagle pewnego dnia usłyszałam od współwłaścicieli obiektu, że ostatnio są bardzo zapracowani i nie mają czau na dbanie o ogród i jest on okropnie zaniedbany….. Dla mnie było to szokiem. Nie mogłam uwierzyć, że mówimy o tym samym miejscu. Natychmiast pojawiła się w mojej  głowie myśli: Jak ja bym chciała, żeby ktoś tak zaniedbał mój ogród…..  

P1060043

Z całego serca życzę Wam, tak cudownie zaniedbanych ogrodów
i przestrzeni wokół Was.

Ania

Zapisz

One Reply to “Dywagacje przy porannej kawie. cz. 3 Jak zaniedbać swój ogród.”

  1. Pięknie, w takich miejscach łatwiej się „zresetować”, zwolnić i uśmiechnąć się szczerze.

Dodaj komentarz