Dywagacje przy porannej kawie cz. 4. Lubię się szwendać…

160730 3

Wakacje to czas relaksu. Kompletnego resetu, ładowania baterii na kolejne miesiące. Podczas wakacji najbardziej lubię łazikować, poznawać nowe miejsca, obserwować ludzi, wstępując na kawę lub lody, wtopić się w tło.

DSCN2093
Gran Canaria

Być częścią wakacyjnych miejscowości. Moje udane wakacje to te, kiedy rytuałem staje się odwiedzanie rano tej samej kafejki, gdzie wymieniamy pozdrowienia i uśmiechy z kelnerami, gdzie nikt się nie spieszy i nikogo nie popędza.

DSCN3540
Moja ulubiona kawiarenka na Lanzarote

Jest czas na czytanie książki lub gazety. Czas na rozmowy o niczym, na obserwowanie gości którzy przychodzą i wychodzą. Podczas moich wakacyjnych podróży odwiedziłam wiele takich miejsc.

Kawiarenka na Fuertaventura
Kawiarenka na Fuertaventura

Nazywam je klimatycznymi. Takimi, które zostają w mojej pamięci zapisane emocjami. W tym roku odkryłam z radością, że nawet w miejscowościach nad Bałtykiem, coraz więcej jest takich fajnych miejsc, gdzie wnętrza zachęcają nas do wejścia i zostania, na chwilę.

Kurort Cafe w Kołobrzegu

Gdzie w sposób cykliczny pojawiają się muzycy, proponując spędzie czasu nie tylko przy dobrej kawie, ale i dobrej muzyce.

Ania

4 Replies to “Dywagacje przy porannej kawie cz. 4. Lubię się szwendać…”

  1. Dla mnie urlop to spokój, czas, który płynie leniwie, kiedy nic nie muszę a jedynie chcę. Oglądanie gwiazd i liczenie tych co spadną z nadzieją, że może życzenia się spełnią. To długie spacery, przesiadywanie w ulubionych kafejkach przy kieliszku wina i z książką w ręku, zaglądanie w zakamarki nie przeznaczone dla oczu turysty. Czas na rozmowy lub milczenie, a najpiękniej jest wtedy gdy wyłączymy komórki.

    1. Jak to miło wiedzieć, że ktoś czyta nasze wpisy i ma swoje przemyślenia dotyczące wywołanego tematu. Milczenie… to też jest piękne. Pozdrawiam serdecznie. 🙂

  2. Piękne zdjęcia 🙂 Ja również bardzo lubię takie klimatyczne, kameralne miejsca, w których można przysiąść w ciszy i zatrzymać się na chwilkę, bądź dłuższą chwilę 🙂

    1. Dziękuję bardzo za miłe słowa i za komentarz. Pozdrawiam serdecznie. 🙂

Dodaj komentarz