Dywagacje przy porannej kawie cz.6 Przygotowania do jesieni.

Filiżanka

Już czuje zapach jesieni i mimo, że jeszcze trwa kalendarzowe lato
i zdarzają się piękne słoneczne dni, a ja mam zaplanowane wypady weekendowe w plener na kolejne dwa tygodnie, zaczynam odczuwać lekko melancholijny nastrój.

aronia
Jesienna aronia

W takiej sytuacji postanawiam znaleźć zadania, aktywności, które przyniosą mi odrobinę radości i pozwolą z uśmiechem rozpoczynać każdy kolejny dzień. Szukam ciekawych koncertów, spotkań, seminariów, tak, żeby naładować baterię i utrzymać dobry nastrój. Być aktywną, dobrze organizować sobie kolejne tygodnie. Mieć plan.

Dwie tęcze
Dwie tęcze po ulewie

Jak tylko próbuje dopaść mnie smuteczek, rozpoczynam poszukiwania fajnych  miejsc na kolejne  wakacje, przeglądam zdjęcia i nagrane wakacyjne filmiki. Na przykład te z zachodami słońca i szumem oceanu. Słucham swojej ulubionej muzyki.

Zachód słońca w Kołobrzegu
Zachód słońca w Kołobrzegu

Wtedy udaje mi się wrócić do miejsc zapamiętanych emocjami, do pięknych krajobrazów i do dobrego nastroju.

La Gomera

Nadchodząca jesień to też czas kiedy  mam potrzebę zmiany czegoś w domu, wprowadzenia do wnętrz więcej koloru lub zmiany dekoracji. Nieustannie przepakowuję szafy eliminując rzeczy, których nie będę w najbliższym czasie używać. Jednym słowem moszczę sobie gniazdo na dłuższe wieczory, tak, żeby miło było zapaść się w fotelu z książką lub słuchając ulubionej muzyki.

A może by tak po prostu polubić ten jesienny czas? 🙂fioletowy kwiatek

 

Ania

9 Replies to “Dywagacje przy porannej kawie cz.6 Przygotowania do jesieni.”

 1. Piękna ta filiżanka z kawą, pewnie przypomina jakąś miłą chwilę spędzoną w słoneczny letni dzień. Miło mieć takie wspomnienia. Poranki już rześkie, dni jeszcze upalne ale w powietrzu czuć już jesień. Nad „moją” łąką unosiły się dziś mgły i coraz więcej jest zeschłych liści i kwiatów w ogródku.
  Nie lubię jesieni, właśnie wtedy najbardziej odczuwam, że coś się kończy, że czas tak szybko leci. Każdego ranka staram się rozpoczynać dzień w dobrym nastroju, ale nie jest to łatwe i nie zawsze się udaje. Smutek jest w nas kiedy zostajemy zranieni, czujemy się bezradni i trudno się z tym pogodzić. Najgorsze jest kiedy ten smutek, żal rozczarowanie odbiera zdolność do robienia czegokolwiek. Nie panujemy nad wszystkim ale
  mimo wszystko warto dostrzegać piękno każdego dnia, bo zawsze coś miłego i dobrego można znaleźć.

  1. A gdybym tak Panią poprosiła, żeby zarobiła Pani CODZIENNIE jedną rzecz, taka tylko dla siebie, taką która sprawia Pani przyjemność. Tylko jedną, ale codziennie…Pozdrawiam serdecznie. 🙂

 2. Odwiedziny dobrych znajomych są jak promyki jesiennego Słońca – jasne lecz już nie gorące….Wędrowiec

  1. Witaj Wędrowcze :-). Twoja wizyta tu, to dla mnie prawdziwa przyjemność. Mam nadzieję, że będziesz nas czasem odwiedzać. 🙂

 3. Interesujące wiadomości muszę poczytać więcej na ten temat. Ktoś coś wie gdzie wyszukam więcej info na ten temat

  1. Dzień dobry, czy chodzi Ci o temat przygotowania do jesieni, czy jakiś inny? Pozdrawiam. 🙂

 4. gefion insurance says:

  Ciekawe informacje już dawno nie czytałem takiego fajnego artykułu.

  1. Dziękuje bardzo za miłe słowa. Dla mnie to bardzo ważne i cudowna zachęta do dalszych prób pisania. Pozdrawiam serdecznie.

 5. Dobry tekst brawo dla autora

Komentarze są zamknięte.