Prezenty – pudełko dla Taty uzależnionego od herbaty

Dzisiaj będzie pomysł na prezent.   Nie będę ściemniać, że można go zrobić bez przygotowania, ale zakup kilku drobiazgów, dostęp do drukarki laserowej i zacięcie artystyczne (prawdziwe bądź urojone) wystarczą, żeby wykon się udał.

Potrzebne będą:

  • drewniane pudełko / herbaciarka
  • farby akrylowe w ulubionych kolorach oraz  pędzel
  • serwetka
  • klej do decoupage
  • lakier akrylowy
  • zmywacz do paznokci
  • wydruk z drukarki laserowej z ładną grafiką w odbiciu lustrzanym

Pudełko pomalowałam na biało farbą akrylową.  Wcześniej jednak  pomalowałam ciemną farbą krawędzie, które planowałam w dalszych etapach zdrapać, celem postarzenia pudełka. Na dnie zaplanowałam pepitową serwetkę.

I jak zaplanowałam tak zrobiłam. Łatwiej serwetkę przykleić i potem obciąć krawędzie. Mnie nigdy nie udaje dociąć serwetki w idealnym rozmiarze przed jej przyklejeniem. Dla niewtajemniczonych w techniki dekupażu dodam, że rozwarstwioną serwetkę, tj. jej górną warstwę, kleimy pędzlując ją klejem od zewnętrznej, wzorzystej strony. Jak to w życiu, trudno niestety uniknąć zmarszczek 🙁

Dalej zajęłam się zdobieniem zewnętrza moją ulobioną techniką, czyli transferem. Technikę tę już prezentowałyśmy w kilku wpisach np. u Justyny tutaj: https://www.pozytywnia.pl/co-t-raperzy-znad-wisly-maja-wspolnego-z-transferem-na-zmywacz-2/

Wydruk z drukarki laserowej w odbiciu lustrzanym przykładamy do pomalowanej suchej powierzchni.  Następnie nasączamy papier zmywaczem do paznokci i dość mocno traktujemy powierzchnię czymś gładkim, np. łyżeczką. Wydruk powienien odbić się na farbie, którą pomalowane było pudełko. Efekt jaki uzyskujemy tą  techniką jest wystarczająco dobry  dla pudłeka, które ma wyglądać na stare. Nie siliłam się nawet na jakieś dodatkowe malowanki.

Następnym etapem było odrapanie wszystkiego na krawędziach, tak, aby wyglądało na używane latami.  Całość zabezpieczyłam lakierem akrylowym.  I  po sprawie.  Praca zajęła mi kilka godzin, ale to godziny spędzone na relaksie i wyżyciu się artystycznym, akurat  na miarę moich możliwości.

Ewa

PS. I żeby nie było wątpliwości, że to nie z fabryki w Chinach, na spodzie pudełka taki szblon:

One Reply to “Prezenty – pudełko dla Taty uzależnionego od herbaty”

  1. Świetne.

Dodaj komentarz