Przerób-My vol. 9

W ubiegły weekend odbyła się kolejna edycja targów rękodzieła, rzemiosła i upcyklingu – Przerób-My vol 9. Po raz kolejny w warszawskim Koneserze mogliśmy oglądać niepowtarzalne prace i uczestniczyć w twórczych warsztatach.

Moja relacja z tej imprezy, jak zwykle będzie „tendencyjna”. Przedstawię Wam wybrane produkty, które szczególnie chwyciły mnie za serce. Podobnie, jak w przypadku poprzednich targów jest to po prostu moja lista prezentów na niezwykłe okazje i dla szczególnie bliskich mi osób.

Deski na całe życie od ARGO Woodcraft

Być może kiedyś sama wykonam taką dębowa deskę to krojenia. Na razie ćwiczę i podglądam jak robią to mistrzowie – tacy jak Michał z ARGO Woodcraft. Sami możecie też go zobaczyć w akcji zaglądają na jego kanał na Youtube.

Taka deska z klejonki jest niezniszczalna – na całe życie. Oczywiście drewno wymaga odrobię uwagi. Do konserwacji tego typu desek Michał proponuje specjalny wosk, który wykonał na bazie wosku pszczelego.

Dla deskowych „heavy userów” jest jeszcze jedna opcja. Podniszczoną deskę można wysłać do Michała, a on przywróci jej pierwotny blask.

Magiczny kubek od Ceramiczności

Mam słabość do rustykalnej ceramiki i toczonych na kole kubasów. No i jak ćma do światła podreptałam na stoisko Ceramiczności, gdzie każdy z oferowanych przedmiotów był niepowtarzalny.

Każdy z kubków ma inaczej ukształtowane ucho i trzeba się przymierzyć, żeby znaleźć ten swój jedyny. Nie każdemu się udaje, ale mi się poszczęściło. Na zdjęciu poniżej widzicie mojego wybranka. Kawa już zawsze będzie smakowała dobrze.

Woskowijki od BeePack– alternatywa dla plastikowych opakowań i folii

Nie jest łatwo wyrwać się z szponów plastikowych jednorazówek. Widzę jednak, że przyszła najwyższa pora, bo alternatywa sama pcha się w ręce. To woskowijki do zawijania i przechowywania żywności.

Są wykonane z bawełnianej tkaniny oraz wosku pszczelego, żywicy i oleju jojoba. Można je myć i używać wielokrotnie. W dodatku moją bajeczne wzory, które można personalizować. Zatem, apage plastiku!

Eteryczna biżuteria od Lei Handmade Jewelry

Biżuteria od Lei Handmade Jewelry zachwyciła mnie swoją delikatnością i pięknym wykonaniem.

Właśnie czegoś takiego szukałam na prezenty dla moich nastoletnich bratanic i siostrzenic. Tylko muszę dobrze przemyśleć te zakupy, bo obawiam się że spora część dostawy zostanie u mnie i dla mnie…

Świece na poprawę humoru od Domkove.pl

Na koniec chcę waszą uwagę zwrócić na niezwykłe świece sojowe Domkove.pl. Nie chodzi tylko o to, że to naturalne świece sojowe – eko lego. Te świece, jeszcze przed odpaleniem, poprawiają człowiekowi humor. No bo jak można się nie uśmiechnąć czytając ich nazwy: „Gin z tonikiem”, „Bananowy song” czy „Pokój Szefa”. Podobno świeca zapachowa „500+” rozeszła się w mgnieniu oka.

Można zamówić również świecę z własnym, osobistym tekstem. Może być śmiesznie, ale może być także romantycznie.

Tak wygląda moja tegoroczna lista prezentowa po „Przerób-My vol. 9. Mam nadzieję, że znaleźliście też coś dla siebie.

Całusy 😉

One Reply to “Przerób-My vol. 9”

  1. Super informacje dziękuje!

Dodaj komentarz