Sztuka na ścianę, czyli otwarcie cyklu o recyklingu palet

W wyrwanym z post-gierkowskich szponów pokoju, o którym pisałam w Skandynawskim tornadzie była pusta ściana. Najpierw długo cieszyłam się jej bezwstydną nagością, potem jeszcze dłużej zastanawiałam się co na niej powiesić. Wianek z motylami był tylko przykrywką dla mojego niezdecydowania. Potrzebna była większa forma.

motyle

Zanim przyjdzie czas na wiekopomne dzieło typu olej na płótnie, wykombinowałam kolejną instalację leśno – śmietnikową. Inspiracją były liczne zdjęcia z Pinterest. Trzonem projektu była rama, w której zamierzałam osadzić gałęzie, a na nich lampki, zdjęcia, inne ozdoby. I tu wkraczają palety znalezione na śmietniku. Z palet, w ramach upcyklingu, zrobiono już chyba wszystkie elementy wyposażenia wnętrz. Idąc tym tropem postanowiłam odzyskane deseczki wykorzystać w mojej instalacji. Kolejne pomysły na ich wykorzystanie przedstawię w następnych wpisach.

deski7Powierzchnia drewna była dość surowa i wymagała dokładnego oszlifowania (gradacja papieru ściernego 60 i 120). Następnie

deski22

Przetarcie farby papierem ściernym (180) ładnie wydobyło usłojenie drewna. Tradycyjnie całość zabezpieczyłam matowym lakierem akrylowym do parkietu.

Deski zostały skręcone, tworząc ramę, w którą klejem na gorąco wmontowałam gałęzie przytargane z lasu i pomalowane. I tak powstała ta, konkretna sztuka… na ścianę. Jak widać okres „biały” w mojej twórczości kwitnie.

rama1

Gałęzie zamocowałam tak, aby nieco wystawały poza obrys ramy. Podświetlone rzucają ciekawy rysunek cieni na ścianę, podkreślając przestrzenny charakter całości.

rama2

Prosta konstrukcja ramy wymuszająca wysunięcie do przodu dwóch, poprzecznych deseczek, pozwala na wygodne umieszczanie różnego typu obiektów w jej wnętrzu oraz łatwe ukrycie np. baterii od lampek.

rama3

ptica

Rama z gałązkami może stanowić alternatywę dla tablicy korkowej lub pele-mele. Mam nadzieję, że ta instalacja sprawdzi się jako baza do różnych dekoracji okolicznościowych. W każdym razie musi wystarczyć, dopóki olej na płótnie nie wyschnie… 🙂

podpis3

rama noc

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

2 Replies to “Sztuka na ścianę, czyli otwarcie cyklu o recyklingu palet”

  1. Pięknie bardzo mi się podobają takie rzeczy. Pozdrawiam i zapraszam do nas https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1075533562542940&id=715284308567869

  2. świetne ! 🙂

Dodaj komentarz