Targi Rzeczy Ładnych (8 ed.) – lista prezentów

W dniach 3-4.12.2016 r. odbyła się 8 edycja Targów Rzeczy Ładnych w Warszawie. Tym razem ponad 180 wystawców prezentowało i sprzedawało swoje dzieła. Targom towarzyszyły wystawy „Zacznij kochać dizajn” i „Retrospekcje. Polski design początku XXI w.”

Przyznam, że zebranie tak wielkiej liczby kreatywny ludzi w jednym miejscu zrobiło na mnie ogromne wrażenia. Była MOC! Od wejścia oczopląs: ceramika, plakaty, mapy, meble, lampy, drewno, beton, tekstylia, rzeźby, książki, notatniki, kosmetyki i… tak dalej.

Chciałabym przedstawić Wam tylko kilku wybranych artystów, z którymi miałam okazję krótko porozmawiać. Każda z tych osób lub marek była niezwykła i prezentowała rzeczy ładne i unikalne. To może być także inspiracja do listy prezentów – w końcu przed nami Święta.

Aleksandra Kujawska – Szkło użytkowe i artystyczne

11Aleksandra Kujawska zaprezentowała miniszklarnie o czystych, organicznych formach, przypominających bańki mydlane. Mam słabość do mikroświatów zamkniętych szkle o czym wiecie z wpisu „Pod kloszem”. Teraz marzy mi się mikroświat w krystalicznej bańce.

Barbara Śniegula – ceramika

10
Kubki: od lewej Let’s dance, Koń w galopie
111
Cukiernica Let’s dance

Projekty Barbary Śnieguli to niespotykana wrażliwość i harmonia. Dla mnie to obiekty magiczne, przemycone z drugiej strony lustra. Niewykluczone, że Barbara Śniegula uczęszczała do tej samej szkoły magii co Piero Fornasetii.

Kasia Lisiak, Pan Lis – plakaty

2218Jesteś po stronie psów czy kotów? To pytanie zadała mi Kasia Lisiak, gdy oglądałam jej plakaty. Deklaracja brzmi: jestem po stronie Pana Lisa.

Prot Haładaj, Sklejka i Przyjaciele, meble

Kolektyw Sklejka i Przyjaciele zaprezentował premierowy produkt – stolik Loodwick – projekt autorstwa Prota Haładaja. Projektant odważnie konfrontuje swoją interpretację bogato zdobionych XVIII-wiecznych detali z prostą, sklejkową formą. Zaskakujący kontrast pełen humoru i elegancji.

loodwick-stolik-haladaj-690-860-000-1-prev1
fot. Sklejka i Przyjaciele, stoliki Loodwick (występują w dwóch wysokościach i kilku wykończeniach), krzesło Joe Manus

Paper Sculpture – rzeźby z papieru

4433

Niezwykłe rzeźby przedstawiające zwierzęta tworzą siostry bliźniaczki Maja i Paulina. Papierowe trofea przyciągają wzrok formą i barwnymi wzorami.

Paulina Szewczyk i Maciek Olejniczak, Woodoo People, lustra i elementy wyposażenia wnętrz

122Projekty Woodoo People zwracają uwagę oszczędną formą i dopracowanymi detalami. Projektanci stworzyli ze sklejki rzeczy naprawdę ładne, które chce się mieć w swoim otoczeniu.

Archiklocki, klocki

99Edukacyjne klocki drewniane przedstawiające kultowe, warszawskie budynki wysokie. Nie jestem pewna czy to zabawka czy wyrafinowana dekoracja.

Wilk Concept, dodatki z betonu

55Propozycja Wilk Concept to geometryczne, surowe formy i beton – minimum  środków, maksimum wyrazu.

Las i niebo, pościel, narzuty

155Na koniec zwiedzania sielanka, łąka, ptaszyny i motyle na tkaninach Las i Niebo.

Nie mogę doczekać się wiosennej edycji Targów Rzeczy Ładnych. Byle do kwietnia!

podpis3

 

 

 

 

 

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

One Reply to “Targi Rzeczy Ładnych (8 ed.) – lista prezentów”

  1. Piękne.

Dodaj komentarz