Wianek wielkanocny last minute

Wiosnę spędzamy w naszym domu na wsi. Zdaje sobie sprawę z tego, jak bardzo jestem uprzywilejowana mając dostęp do małego, ale własnego ogródka. Wiem, że nie każdy będzie miał pod ręką wykorzystane przeze mnie materiały. Dlatego ten wpis jest bardziej relacją z mile spędzonego popołudnia niż tutorialem. Zobaczcie jak połączyłam prace ogrodowe z wielkanocnym DIY.

Wianek z odpadów ogrodowych

Wianek wykonałam samodzielnie bazując na tym, co było dostępne w ogrodzie. A trochę tego było. Traf chciał, że po wiosennym przycinaniu starych winorośli i usuwaniu wilków z jabłonek została sterta gałęzi.

Wicie wianka rozpoczęłam od skręcenia gałązki z jabłoni. Końce przymocowałam drucikiem florystycznym.

Przeplotłam tak jeszcze 2 gałązki. Powstał sztywny szkielet.

Gałęzie winorośli oplotłam, a właściwie skręciłam wokół szkieletu, miejscami przywiązując je drucikiem.

Kolejne gałązki wiłam dość nonszalancko. Niektóre tylko skręcałam wokół osi wianka, inne przeplatałam owijając nimi wianek. Nie zależało mi specjalnie na tym, aby wianek był zwarty. Ważniejsza dla mnie była objętość.

O tym, że będzie to wianek wielkanocny zadecydowały kolejne dekoracje.

Mech i jaja

W tym wianku w roli głównej wystąpiły styropianowe jaja i sztuczny mech.

Pierwszą fazą było napchanie mchu do wnętrza wianka – wszędzie tam gdzie się trzymał. Pomocny okazała się tutaj patyczek.

Mech upchany między gałązki i wąsy winorośli w zasadzie trzymał się sam. Na wierzch pójdą jeszcze jaja styropianowe, które dodatkowo go podtrzymają.

Myślę, że jeszcze lepiej niż mech sprawdziłby się tutaj chrobotek reniferowy, który można kupić w internecie w przeróżnych kolorach.

Jaja pomalowałam w ten sam sposób, jak zrobiłam to do Wianka z przepiórczymi jajami. Powierzchnię styropianu pomalowałam farbami akrylowymi: niebieską i kremową. Następnie napstrykałam małe kropeczki czarną farbą. Na koniec domalowałam większe kropki.

Tutaj znajdziecie numery farb i dokładny opis wykonania takich jajeczek:

Jajeczka przymocowałam klejem na gorąco.

Zdrowej Wielkanocy

Co roku życzę Wam Wesołego Alleluja. W tym roku życzę Wam DUŻO DUŻO DUŻO zdrowia i spokoju. Będzie dobrze!

Całusy 😉

Dodaj komentarz