Wianek z włóczki i filcu

Jak zobrazować tę przytulność i miękkość, która kojarzy mi się ze Świętami. Dla każdego będzie miała trochę inną fakturę i kolor. Długo się nad tym nie musiałam zastanawiać, bo w ręce wpadła mi milutka i mięciutka włóczka. Od razu było wiadomo, że będzie z niej świetny totem przytulności.

Wykonanie wianka

Miałam dwa kolory włóczki, więc połączyłam dwie nitniki równocześnie zwijając w kulkę. Dzięki temu dalsza praca była dwa razy szybsza.

Początek włóczki przykleiłam do styropianu klejem na gorąco. Następnie owinęłam szczelnie styropianową obręcz. Wystarczyła już jedna warstwa, ale nawinęłam jeszcze dwie, aby wianek nabrał objętości.

Im szersza i bardziej „mięsista” włóczka tym praca jest szybsza, a wianek wygląda lepiej.

Gwiazda betlejemska z filcu

Ozdobą wianka została gwiazda betlejemska z filcu w nietypowej kolorystyce: szarość, róż i biel. Kawałki filcu kupiłam w sklepie dla plastyków.

Motyw poinsecji narysowałam flamastrem na kartce papieru. Następnie rysunek zeskanowałam. Motyw skopiowałam w programie graficznym (Paint) i zmniejszyłam, tak aby uzyskać 3 szablony o różnej wielkości. Szablony możecie skopiować z rysunku znajdującego poniżej.

Szablony wycięłam z papieru i odrysowałam kształty na filcu.

Następnie wycięłam gwiazdy nożyczkami.

Każdy z ornamentów składa się z 5 części nałożonych jedna na drugą.

Filcową poinsecję przymocowałam do wianka za pomocą szpilek z ozdobnymi główkami. Gwiazdę można również przyszyć lub przykleić.

Totem przytulności

To jeden z łatwiejszych wianków, jaki wykonywałam. Składa się ze styropianowej obręczy, włóczki i odrobiny cierpliwości. Tylko tyle potrzeba, żeby otoczyć się świąteczną przytulnością. A to tylko wstęp dalszych przygotowań o czym w kolejnych wpisach.

Całusy 😉

2 Replies to “Wianek z włóczki i filcu”

  1. Delikatne i eleganckie;)
    Taki minimalistyczny wianek sprawdzi się chyba w każdym wnętrzu:D
    Pozdrawiam!

    1. Dziękuję Alicjo! Też tak myślę, że to uniwersalna dekoracja. W zależności od preferencji można kontynuować dekorowanie np. przykleić perełki, gwiazdki lub mniejsze wersje poinsecji na całej obręczy.

Dodaj komentarz