Wielkanocne inspiracje – relacja z warsztatów

Korzystając z tego, że wiosenna aura nie zachęca do wycieczek poza miasto, w tym roku wcześniej niż zwykle spotykałyśmy się, żeby razem przygotować ozdoby wielkanocne. Dużą część czasu poświęciłyśmy ćwiczeniu nowej dla nas techniki – złocenia. Znacie już ją z wpisu „O tym, jak ozłocić jaja”.

Złocone jaja (styropianowe i drewniane) zostały wykorzystane m.in. do ozdobienia wianków. Ponieważ głównymi aktorem ma być złocenie, reszta dekoracji jest utrzymana w prostym, naturalnym stylu.

Wianek wiklinowy z drewnianymi jajami i piórkami

Wianek z patyków – już wkrótce wpis, o tym jak powstawał.

W hołdzie nowemu sezonowi ogrodniczemu wykonałyśmy wianek z maleńkich, terakotowych doniczek.

Wianek z doniczkami – już wkrótce wpis o tym, jak powstawał.

Nie zabrakło też tradycyjnych motywów: niebieskie i złote jaja ozdobione ciemniejszą farbą, „napstrykaną” szczoteczką do zębów, które stały się częścią wielkanocnych i wiosennych aranżacji.

W kloszu (poniżej) widać pomalowaną na biało gałązkę oblepioną papierowymi motylami. Motyle z nadrukiem zostały wycięte ze starej książki – tej co zwykle („Drugie życie doktora Żiwago„), natomiast te kolorowe to zwykły wydruk z laserówki. Mały myk polega na tym, że przed wycięciem motyli, kartkę z wydrukiem pomalowałam lakierem akrylowym (Vidaron, mat). Dzięki temu motyle są sztywniejsze i po uformowaniu zachowują nadany kształt.

Tak samo przygotowałam motyle do wianka, który wykonałam w ubiegłym roku. Został zrobiony ze zwykłej obręczy z wikliny, do której klejem na gorąco przymocowałam gałązki. Całość została pomalowana farbą akrylową w sprayu. Znacie go z wpisu „Sztuka na ścianę, czyli otwarcie cyklu o recyklingu palet„.

W kolejnych wpisach chcemy się podzielić z Wami tym, jak powstawały niektóre z tych ozdób m.in. wianek z patyków i wianek z doniczkami. Mamy nadzieję, że zainspirujemy Was do wykonania podobnych ozdób.

Całusy 😉

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

10 Replies to “Wielkanocne inspiracje – relacja z warsztatów”

 1. Ten wianek z doniczkami jest świetny, bardzo kreatywny pomysł. A te klosze, w szczególności ten niebieski, cudo! Genialna dekoracja. 🙂

  1. Wielkie dzięki 🙂 Aż się chce pracować nad nowymi projektami!

 2. Ale fenomenalne i piękne ozdoby!
  Bardzo czuję się zainspirowany do działania 🙂

  1. I o to chodziło. Daj znać jak coś stworzysz – chętnie opublikujemy zdjęcia na fb 🙂

 3. Rety, już czas się zastanowić nad świętami! Piękne zdjęcia!

  1. Do Świąt jeszcze sporo czasu, ale naszym celem było inspirowanie. Zdajemy sobie sprawę, że do zrobienia takich ozdób trzeba się przygotować.

 4. Podobają mi się te złocone jajka jak sroce 🙂 Wspaniale wyglądają. Ale i wianek z doniczkami i kompozycja z motylami, i moje ulubione napryskiwane jajka – wszystko piękne <3

 5. Motylki z gazet/książek wyglądają rewelacyjnie. Bardzo dobre połączenie z kolorowymi dekoracjami.
  Pozdrawiam serdecznie Hania

 6. Brawo,świetne pomysły.Pytanie skąd takie fajne klosze.

  1. Dziękuję! Te dwa mniejsze klosze są Ikea. Natomiast duży z TK Max’a.

Dodaj komentarz