Zabawa w dekorowanie okien

Od dawna jednym z miejsc, które dekoruję w moim domu jest okno, a właściwie okna w  kuchni połączonej z jadalnią. Staram się, żeby było w tej dekoracji coś charakterystycznego dla aktualnego miesiąca lub  pory roku.

Zdarzało mi się, że okna ubrane na Boże Narodzenie, tak bardzo polubiłam, że zostawały udekorowane  aż do Wielkiej Nocy. 🙂

Boże Narodzenie

Muszę przyznać, że moje dekoracje rzadko się powtarzają.  Z roku na rok wymyślam coś zupełnie innego, chociaż elementem wspólnym dla większości dekoracji są kokardki lub motyle – mój ulubiony motyw, pojawiający się  prawie we wszystkich wykonanych lub udekorowanych przeze mnie przedmiotach.

Kokardka z kryształowym serduszkiem
Ulubione kokardki, tu w połączeniu z czerwonymi kuleczkami.

Podstawą dekoracji są kupione dawno temu w IKEA białe batystowe firanki. Są na tyle prześwitujące i nieprześwitujące jednocześnie, że nie wymagają już dodatkowych zasłon. Z resztą zawsze uważałam, że zbyt duża ilość tkanin w tej części domu nie jest potrzebna.

Z uwagi na fakt, ze w naszym domu całe życie rodzinne i towarzyskie skupia się właśnie w tej części domu, staram się, żeby to miejsce było wyjątkowo miłe i przyjazne. Wielką przyjemność sprawiają mi opinie znajomych, którzy mówią, że po wejściu  do jadali czuje się, że to jest moje mieszkanie. To bardzo miły komplement. 🙂

Do dekoracji używam prostych elementów, różnych wstążek kupionych w pasmanterii, szyszek, kryształowych lub ceramicznych serduszek, muszli, piórek, jajeczek i wszystkiego, co mamy pod ręką, co może być odpowiednie do uzyskania klimatu podkreślającego daną porę roku lub święto.

Szyszka z kokardką
Walentynkowe serduszko, oczywiście z kokardką 🙂

Kilka przykładów możecie zobaczyć na moich fotkach. No i jeszcze jedno, wszystkie elementy mocowane są na maluteńkie agrafki.

W oczekiwaniu na wiosnę

Mam nadzieję, że zainspirują Was do zabawy z dziećmi lub po prostu będą powodem do miłego spędzenia czasu i dania upustu swoje kreatywności.

Miłej zabawy. 🙂

Ania

One Reply to “Zabawa w dekorowanie okien”

  1. Bardzo mi się podoba takie dekorowanie okna. Świetny pomysł z kokardkami.

Dodaj komentarz