Zielony wianek na Boże Narodzenie

To już chyba ostatnia chwila, żeby zrobić wianek, który posłuży jako dekoracja świąteczna. Zachęcam Was  do podjęcia próby, bo zdanie jest dużo mniej pracochłonne niż wykonanie wianka z szyszek, a radość z samodzielnie wykonanej pracy jest ogromna. To co chciałabym Wam zaproponować wykonane jest zgodnie z zasadami florystyki, których liznęłam tylko troszkę, a mimo to, nie sprawiło mi wiele trudu. Wręcz przeciwnie, miałam wielką przyjemność dobierając elementy wianka.

Czego potrzebowałam? Przede wszystkim wianka jodłowego, który stanowił bazę (do kupienia w kwiaciarni) i cztery dość szerokie świece, w kolorystyce takiej, jaką wybierzecie na dominującą, do swojego wianka.

Elementy podstawowe: świece, drut florystyczny, drucik dekoracyjny, taśma z dżetami.

Potrzebny będzie również drut florystyczny, który posłuży do umocowania świec i przymocowania wszystkich dekoracji. Do przymocowania małych elementów, oprócz drutu,  używałam kleju na gorąca, chociaż muszę się przyznać, że zafascynowana pracami z ostatniej wystawy W oczekiwaniu, starałam się, w miarę możliwości, wszystkie elementy mocować przy pomocy drutu florystycznego.

Elementy dekoracyjne wianka mogą stanowić różne drobne przedmioty. U mnie są to cynamon, anyż, plasterki pomarańczy, susz egzotyczny, szyszki i oczywiście cztery kokardy, które wykonałam z taśmy z dżetami.

Dekoracja wianka: szyszki, cynamon, anyż i inne elementy.

Pracę zaczynamy od symetrycznego rozmieszczenia świec na wianku. Do umocowania każdej ze świec użyłam cztery kawałki grubszego drutu florystycznego, który przed umieszczeniem w świecy podgrzewałam.

Gruby drut florystyczny przed umieszczeniem w świecy należy rozgrzać.
Mocowanie świecy – cztery druciki umieszczone w świecy należy przyciąć do odpowiedniej długości.

Następnie przymocowałam kokardy i kolejno: czerwone kuleczki na gałązkach, laski cynamonu owinięte drucikiem dekoracyjnym oraz poszczególne elementy dekoracyjne, które ozdobiły i ożywiły wianek.

Kokarda
Po umocowaniu świec, kokard rozpoczynamy dalsze dekorowanie…

To, czego użyjecie zależy od Wasze inwencji. Zapewniam Was, że zabawa jest przednia, a efekt murowany. 🙂

A to końcowy wynik mojej pracy. 🙂

Ania

 

 

 

2 Replies to “Zielony wianek na Boże Narodzenie”

    1. Dziękuję bardzo. Starałam się. 🙂 Zapraszamy na następne warsztaty.
      Pozdrawiam
      Ania

Dodaj komentarz